Hooldusjuhend

Home > Firmast > Hooldusjuhend

HOOLDUSEST ÜLDISELT
Ära tarvita köögi puhastamiseks kunagi liigset jõudu, terariistu, karedaid küürimiskäsnu, lahuseid, pleegitusvahendeid, küünelakieemaldajat, äädikat, sidrunhapet, abrasiivseid küürimispulbreid, lihvimisvahendeid jne.

UKSED
Värvitud, lakitud ja melamiinist mööbliuksed puhastatakse nagu karkassidetailidki nõudepesuvahendi lahuses (pH 6-8) kergelt niisutatud puhastusrätikuga, peale mida tuleb detailid koheselt kuivatada. Uste servadele sattunud vesi tuleb koheselt kuivatada.
Laminaadiga kaetud uste puhastamiseks on sobivad neutraalsed (pH 6-8) ja nõrgalt leeliselised (pH 8-10) puhastusvahendid. Leeliselise puhastusvahendiga töödeldud pinnad tuleb üle loputada puhtas vees, kergelt niisutatud rätikuga.

TÖÖTASAPINNAD
Kõrgsurvelaminaadist tööpinnad kannatavad välja ka tugevamat mehhaanilist kulutust, enamuse kodumajapidamises kasutatavaid puhastusvahendeid, nõrkade hapete toimet ning kõrget temperatuuri – lühiajaliselt kuni +180 kraadi. Erandiks on kõrgläikelised (eriti tumedad toonid) ja alumiiniumkattega laminaadid, mida ei soovita kasutada köögimööbli tööpinnaks. Tööpinnad puhastatakse nagu muid mööblipindu, kuid kui plekk on raskelt eemaldatav, võib selle kõrvaldada majapidamispiiriituses, atsetoonis või lahustis niisutatud puhastusrätiga pühkides – mitte hõõruda! Neid aineid ei tohi siiski kasutada tööpinna serva puhastamiseks, mis on kaetud PVC- või puitliistuga. Lakitud puitserv tuleb alati hoida kuivana. Erilist tähelepanu tuleb pöörata kõrgsurvelaminaadist tööpindade ühenduskohtadele ning taga- ja külgseinte liitumiskohtadele, need peavad olema kaitstud liigse niiskuse ja otsese vee eest. Kivipindade puhastamiseks kasuta spetsiaalseid vahendeid. Kivi vajab pidevat hooldamist, et säilitada väga head omadused nii kasutamisel kui ka hooldamisel. Täispuidust tööpinnad tuleb vähemalt kaks korda aastas kergelt üle lihvida ja katta uuesti spetsiaalse õliga.

KARKASSID
Karkassidetailide, külgede, põhjade, lagede, riiulite ja soklite pinnamaterjaliks on enamasti melamiin või lakiga kaetud spoon. Karkassi osad puhastatakse vees lahustuvate puhastusainetega. Neutraalne nõudepesuvahend (pH 6-8) või nõrgalt leeliseline puhastusvahend (pH 8-10) doseeritakse vette ja pesulahuses kergelt niisutatud puhastusrätikuga puhastatakse mööbel. Peale niiske rätikuga puhastamist tuleb detailid koheselt kuivatada. Raskelt eemaldatavad plekid võib eemaldada majapidamispiiritusega niisutatud puhastusrätiga kergelt pühkides. Leeliselise puhastusvahendiga töödeldud pinnad tuleb üle loputada puhtas vees niisutatud rätikuga. Alati tuleb hoida kuivana kappide põhjad, küljed ja uste servad. Ilma nõuderestita kappi võib paigutada vaid eelnevalt täielikult kuivatatud nõusid.

KÄEPIDEMED
Metallkäepidemeid ning lakitud puitkäepidemeid puhastatakse nagu mööbli pindu. Puidust käepidemed ja puidust käepideme profiil tuleb tingimata hoida kuivana, et vesi ja niiskus ei pääseks käepidemete ühenduskohtade vahele.

FURNITUUR
Nõudekuivatusrestid, pesulaekad, restkorvid, kastrulikorvide põhjad ja servad, nurgakappide karussellid ja jäätmekonteinerid puhastatakse neutraalse puhastusvahendiga ja puhastusrätiga. Kindlasti peab jälgima sahtlisüsteemide maksimaalset kandevõimet, mis on enimlevinud Blum Tandembox ja Hettich sahtlitel 25-30 kg, Blum Metabox  sahtlitel 15 kg ja tugevdatud sahtlisüsteemide korral kuni 50kg.

KLAASID JA PLEKSIKLAASID
Klaaspindade puhastamiseks on kõige parem kasutada aknapesuvahendit ja aknapesuks kasutatavat pehmet puhastusrätikut. Mitte kasutada abrasiivseid puhastusvahendeid ega puhastuslappe! Klaasid, mis on ümbritsetud kõrgsurvelaminaadi, melamiini, lakitud või õlitatud naturaalspoonist raamiga, tuleks puhastada nii, et niiskus ei satuks klaasi ja raami ühenduskohtadesse.

 

© Kõik õigused kaitstud